EĞİTİM

 

Alanında uzman eğitmenimiz tarafından  verilen bağlama dersleri bireysel olarak verildiği gibi grup dersi şeklinde de uygulanmaktadır.
Yılların birikimini sergileyen bağlama eğitmenimiz TRT Türk Halk Müziği Repertuvarından ve piyasadaki değişik kaynaklardan yararlanmanın yanı sıra, kendi yazdığı metodlardan da yararlanmaktadır. Bu metodlarda yazılan türküler eğitmenimizce her seviyeye göre ayrı ayrı düzenlenmektedir. Bu düzenlemeler Finale nota yazım programı yardımıyla notaya alınmaktadır. Düzenleme yapılırken öğrencilere çalma esnasında kolaylık sağlayabilecek her şey (tezene vuruşları ve parmak numaraları) notalara ilave edilmiştir.
Derslerin işlenişi klasik bağlama kurslarının aksine her iki alanda (bağlama ve nota okuma) gelişim sağlamak üzere yapılandırılmıştır. Böylece bağlama öğrencileri 1-2 aylık nota eğitiminin ardından bağlama eğitimine geçmek yerine, hem nota okumayı hem de bağlama çalmayı paralel olarak ilerletmektedir. Öğretim yöntemi olarak yüz yüze eğitim öğretim yöntemi uygulanmaktadır.